Ana Sayfa » Lokman'la Yaşam »

Kahvaltının Önemi

|Kahvaltının Önemi

Kahvaltının Önemi

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu, beslenme uzmanları ve doktorlar tarafından sıkça dile getirilir. Özellikle çocuklara küçük yaştan itibaren kazandırılmaya çalışılan bu alışkanlık yaşamımızı nasıl etkiliyor?

Yemek yeme alışkanlıklarımız, zihinsel ve bedensel tüm hareketlerimize yön verir. Tüm gece aç kalan vücudumuzu güne hazırlamak ve enerji depolamak için kahvaltı yapmamız şarttır. Kahvaltı beynimiz için enerji kaynağı olarak nitelendirilen glikozu, uzun süreli açlıktan sonra alabileceğimiz tek öğündür çünkü beynimiz besin dolayısıyla enerji depolayamaz. Beynimiz, fonksiyonlarını yerine getirmek için glikoza ihtiyaç duyar. Her gün düzenli kahvaltı eden insanların daha başarılı olması da işte bu yüzdendir. Bu alışkanlığa sahip olmayanlarda sıkça konsantrasyon eksikliği, yorgunluk ve algıda sorunlar görülür. Buna ek olarak her gün kahvaltı yapanlar vitamin ve mineral eksikliği yaşamazlar ve kalp krizi riskini önemli ölçüde azaltmış olurlar.

Hayati önem taşıyan kahvaltı, özellikle çocuklar için çok önemlidir. Vücut için gerekli olan karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve minerallerin çoğu kahvaltıda alınır. Çocukların gelişim sürecini sağlıklı bir şekilde geçirmelerinin anahtarı zengin bir kahvaltıdır. Biz de MND Gıda olarak; sağlıklı nesiller yetiştirmeye kahvaltılık ürünlerimizle destek oluyor, kahvaltıyı lezzetlendirerek günün en önemli öğününü sevdirmeye çalışıyoruz.

I don’t usually require style of curious source primary level students, but in second grade you can start doing so, but help all along the way